İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. WhatsApp Uzun Videolar Nasıl Gönderilir?

WhatsApp Uzun Videolar Nasıl Gönderilir?

Bu yazımızda basit bir şekilde “WhatsApp ile Uzun Videolar Nasıl Gönderilir?”  sorusuna cevap vereceğim. WhatsApp ile uzun video göndermek istediğinizde bunun 16 MB kapasitede sınırı bulunuyor.

whatsapp-uzun-video-gonderme

Bu yazımızda basit bir şekilde “WhatsApp ile Uzun Videolar Nasıl Gönderilir?”  sorusuna cevap vereceğim. WhatsApp ile uzun video göndermek istediğinizde bunun 16 MB kapasitede sınırı bulunuyor. Başka bir ifade ile 16 MB’tan büyük kapasiteli video göndermek istediğinizde hem videoyu kırpmak hem de kalitesini düşürerek göndermek zorunda kalıyorsunuz.

 

Şimdi göstereceğim iki farklı yöntemle videonuzun süresini, kalitesini düşürmeden WhatsApp ile nasıl uzun videolar göndereceğinizi anlatacağım.

 

Birinci yöntemimizde WhatsApp sohbet ekranını açıyoruz ve buradan “ataç simgesini” klikliyoruz. Açılan panelde “Galeri” kısmını değilde “Belge” kısmını klikliyoruz. Çünkü Galeri” kısmının 16 MB sınırı bulunuyor oysaki “Belge” kısmını 100MB kapasiteye kadar video gönderme sınırı bulunuyor.

whatsapp uzun video gönderme-1

Ardından diğer belgelere göz atın kısmını seçiyoruz. Gelen pencerede vidolarınızı görebiliyorsanız buradan seçebilirsiniz veya sol üst kısımdaki yatay üç çizgi simgesini seçerek gelen kısımdan videolarınıza gidebilirsiniz. Buradan göndermek istediğimiz videoya klikliyoruz ve gönder diyoruz.

 

Yalnız bu kısımda 100 MB sınırı bulunuyor. 100 MB ve üzerinde bir videonuzu buradan göndermeye çalışırsanız “Seçtiğiniz medya dosyası 100 MB’dan büyük. Dosya gönderilemiyor.” uyarısı alırsınız.

whatsapp uzun video gönderme-2

Bunun için de farklı bir yöntemimiz bulunuyor.

 

Tarayıcınızı açın ve buraya “We Transfer” yazın. Gelen ilk siteyi, “wetransfer.com” sitesini klikleyin. Ardından dosya gönderin diyelim. Gelen “Dosya Ekleyin” penceresindeki artı (+) simgesine klikleyin ve göndermek istediğiniz videoyu belirlemek içim dosyalar kısmını seçin.

whatsapp uzun video gönderme-3

 

Devamında göndermek istediğiniz videoyu klikleyin. Bu video bilgisi hemen ekranda bilgisi görünecektir. Bir mesaj eklemek istiyorsanız mesaj kısmına bir not bırakın ve “İleri” diyelim. Ardından “Bir bağlantı edinin” seçeneğini seçili hale getirin ve “Aktar” diyelim.

whatsapp uzun video gönderme-4

Yükleme işlemi başlayacaktır. Ayrıca yükleme süresi bağlantı hızınıza göre farklılık gösterebilir.

whatsapp uzun video gönderme-5

Yükleme işleme tamamlandıktan sonra Gelen pencerede “Bir bağlantı edinin” seçeneğiniz seçin ve aktar deyin. İşlem tamamlandığında bağlantıyı kopyalayıp WhastApp’tan video göndermek istediğiniz kişiye bu bağlantıyı gönderin. Karşıdaki kişi bu bağlantıyı klikleyerek videoyu telefonuna indirecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap