İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Telefonun Dinlendiği Nasıl Anlaşılır?

Telefonun Dinlendiği Nasıl Anlaşılır?

telefon dinleme nasıl yapılır

Telefonun Dinlendiği Nasıl Anlaşılır?

Günümüzde teknolojinin sürekli olarak yaygınlaşması ile beraber özellikle de android telefon kullanım oranı oldukça yükseldi. Teknolojiden geri kalmamak adına sürekli olarak son model android telefonları kullanma ihtiyacı ve yine aynı şekilde teknoloji açısından teknoloji cahili olma korkusu sebebi ile her türlü teknolojik ürün almayı hedefleyen insanlarımız…

Bütün bunların neticesinde android işletim sistemine sahip yani tabiri caizse akıllı sistemler hayatımızın her yerine girdi. Akıllı sistem olarak tabletlerinde hayatımıza girmesiyle hayatımız oldukça kolaylaştı fakat birçok tehlikeyi de beraberinde getirdi.

Android işletim sistemine sahip olan her şey aslında dinlenebiliyor. Yani akıllı telefonlar, tabletler ve aklı olan her şey dinlenebilmektedir.

Android İşletim Sistemi Nasıl Dinleniyor?

Burada sorulacak en basit soru akıllı işletim sistemi olan Android işletim sisteminin nasıl dinleniyor? Sorusudur. Bu işletim sisteminin nasıl dinlendiğinden bahsedecek olursak android açık kaynak kod yazılım sistemidir.

Yani her yazılımcı android işletim sistemi için uygulama geliştirebilmektedir. Uygulama geliştirebilmekten kasıt ise legal ve illegal uygulamalar. Yani bir yazılımcı isterse legal uygulama isterse de illegal uygulama geliştirebilmektedir.

İllegal olarak ise geliştirmiş olduğu bir yazılım vasıtasıyla telefon içerisinde ortam dinlemesi yapabilir, kamerayı çalıştırarak görüntü kaydı alabilir ve yine çeşitli dosyaları kendi bilgisayarına download edebilir veya dosya yükleyebilir.

Daha ileriye gidersek telefondan silmiş olduğunuz resimleri, hatta galeriniz içerisinde bulunan her şeyi kendi bilgisayarına çekebilmektedir.

Android Telefonun Dinlendiği Nasıl Anlaşılır?

Android tablet veya telefonların nasıl dinlendiğini anlattık nasıl sorusuna da cevap verelim.

Eğer ki sürekli olarak telefonunuzda gereksiz veri kullanımı oluyorsa, veri kullanımı kendi kendine açılıyorsa, telefonunuzda yine ay sonu fazla veri kullanımı geliyorsa örneğin 8 GB hakkınızın 8 GB’si de erken vakitte bitiyorsa bunlar dinlendiğinizi işaret ediyor olabilir.

Yine telefonunuzda gereksiz yere kasmalar, aniden kapanmalar telefon kamerasının flaşında aniden açılmalar meydana geliyorsa mutlaka telefonunuza format atmanız gerekmektedir.

Önerilen Yazı
Instagram Hesabı Nasıl Ele Geçirilir?
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Bilgisayarla 2001 yılında tanıştım. O günden beri peşini hiç bırakmadım. 2005 yılında ilk web sitemi kurdum ve o saatten sonra bu sanal dünyadan hiç kopmak istemedim. Kimya Mühendisi olmama rağmen meslek hayatımda Bilgisayarı seçtim. Bundan sonra da hayatımda hep Bilgisayar olacak. Şimdiki hedefim SEO uzmanı olmak.

Yorum Yap