İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Logo Kullanıcı Yazıcı Ayarı (Öndeğer)

Logo Kullanıcı Yazıcı Ayarı (Öndeğer)

Türkiye'de kullanılan muhasebe programları arasında en kapsamlı ve en çok tercih edilen Logo Yazılım ürünleridir. Ön muhasebe, genel muhasebe, üretim, çek, senet, banka, kasa vs. gibi bir çok modülü içerisinde barındıran Logo sürekli güncellenmekte ve kendini yenilemektedir.

logo-varsayilan-yazici-ayarlari

Türkiye’de kullanılan muhasebe programları arasında en kapsamlı ve en çok tercih edilen Logo Yazılım ürünleridir. Ön muhasebe, genel muhasebe, üretim, çek, senet, banka, kasa vs. gibi bir çok modülü içerisinde barındıran Logo sürekli güncellenmekte ve kendini yenilemektedir.

Logo Öndeğer Yazıcı Ayarı Nasıl Yapılır ?

Muhasebe programlarında en çok kullanılan donanım yazıcılardır. Fatura dökümü, ekstre, cari hareketleri, malzeme ve cari raporları gibi bir çok işlemde yazıcı kullanılır. Bu yazıda Logo Go3, Logo Tiger3, Logo Start3 gibi Logo yazılım tarafından üretilen ERP programlarında varsayılan yazıcı nasıl ayarlanır bundan bahsedeceğiz.

Kullanıcı Girişi

  • Yapılacak olan ayarlar kullanıcıya özel olacağı için öncelikle logo varsayılan yazıcı ayarı yapmak istediğiniz kullanıcı ile sisteme giriş yapın.
logo varsayılan yazıcı ayarları
  • Modüllerden satış faturaları kısmını açın ve herhangi bir fatura üzerinde sağ tuşla tıklayarak Yaz seçeneğine tıklayın.
tiger3 öndeğer yazıcı
tiger3 varsayılan yazıcı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Aktarım İşlemleri penceresi açılacaktır. Alttaki menüden Yazıcı seçeneğini seçin ve en altta bulunan Öndeğeri Kullan seçeneğindeki tik işaretini kaldırın ve Tamam diyin.
go3 öndeğer yazıcı
  • Fatura penceresi adı altında sisteminize kayıtlı olan Fatura Dizaynları listelenecektir. Eğer birden fazla mevcut ise veya birden fazla fatura tasarımı kullanıyorsanız her tasarım için aşağıdaki adımları ayrı ayrı uygulamalısınız. Go3 varsayılan yazıcı ayarı yapmak istediğiniz tasarımın üzerinde sağ tuşla tıklayın ve ilk olarak Kullanıcı Yazıcı Ayarlarını Kaldır seçeneğine tıklayın.
logo öndeğer yazıcı

 

  • Daha sonra yine aynı tasarım üzerinde tekrar sağ tuşla tıklayın ve Kullanıcı Yazıcı Ayarları seçeneğine tıklayın.
go3 varsayılan yazıcı
  • Yazıcı Ayarları penceresi açılacaktır. Bu pencereden bilgisayarınıza tanımlı olan yazıcıların listesini görebilirsiniz. Buradan, bu tasarım için varsayılan olarak atanacak yazıcıyı seçin. Yazıcının kağıt boyutu, yazdırma kalitesi, yatay veya dikey gibi seçeneklerini değiştirmek istiyorsanız yine bu pencere üzerinden Özellikler kısmını kullanarak değiştirebilirsiniz. Yazıcıyı seçtikten sonra Tamam diyerek pencereyi kapatın. Diğer pencereleri de Kapat diyerek kapatabilirsiniz.
logo varsayılan yazıcı
  • Bu işlemden sonra bu kullanıcı için varsayılan yazıcı sizin seçtiğiniz yazıcıdır. Artık fatura üzerinde Yaz dediğinizde ve Yazıcı seçeneğini seçtiğinizde otomatik olarak seçtiğiniz yazıcıdan çıktı almış olacaksınız.

NOT: Unutmayın , Tiger3 varsayılan yazıcı ayarı yaptığınız tüm ayarlar giriş yapılan kullanıcı için geçerlidir. Başka bir kullanıcı ile giriş yaparsanız, o kullanıcı için tanımlanan ayarlar geçerli olacaktır.

Yapamadığınız ve/veya takıldığınız yerler olursa yazı altındaki yorum menüsünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap