İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Diğer
  3. Kişisel Karantina Süresince Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Kişisel Karantina Süresince Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Dünyamızın zor günlerden geçtiği şu günlerde hepimiz evde kişisel karantinamızı yapmaktayız. Fakat bu karantina durumunda evde kalmak endişe verici hatta can sıkıcı olabiliyor. Size bu nedenden dolayı evde yapılacak aktivitelerin önerilerinde bulunmanın mantıklı olacağını düşündük.

evde-yapilacak-hobiler

Dünyamızın zor günlerden geçtiği şu günlerde hepimiz evde kişisel karantinamızı yapmaktayız. Fakat bu karantina durumunda evde kalmak endişe verici hatta can sıkıcı olabiliyor. Size bu nedenden dolayı evde yapılacak aktivitelerin önerilerinde bulunmanın mantıklı olacağını düşündük.

Belki evinizde olan materyallerle, belki internetten sipariş edeceğiniz ürünlerle evde zaman geçirmenin daha az sıkıcı ve çokça eğlenceli olacağını umuyoruz.

Evde yapılacak aktiviteler

  • Kitap okumak: Belki bitirmeye vakit bulamadığınız başucunuzda duran kitabınızı bitirebilir, yeni tür kitaplar keşfedebilir, uzun zamandır okumak istediğiniz bir seriye başlayabilirsiniz. Hazır evde zamanımız bolken 3-4 kitaplık seriler kolaylıkla bitebilir. Ayrıca bu dönemde kişisel gelişim kitapları da oldukça iş görecektir. Çünkü insanın kendi kendine yetmesini ele alan birçok kitap mevcut. İnternet sitelerinden araştırma yaparak kitapları daha ucuza ve kolaylıkla alabileceğinizi unutmayın!
  • Puzzle yapmak: Alıp yapmadığınız bir köşede bekleyen puzzle varsa ona başlayabilir veya internet sitelerinde uygun puzzle bulup alabilir ve eğlenceli zaman geçirmeye başlayabilirsiniz. Daha önce çok puzzle yapmadıysanız ilk başta 500 parça veya 1000 parça ile başlayabilirsiniz. Daha sonra 2000-5000 parça puzzle alarak daha komplike bir şeyi bitirmenin verdiği hazzı yaşayabilirsiniz.
  • Boyama yapmak: Evde yapılacak aktivitelerin bir diğeri de boyamak yapmaktır. İsterseniz kendinizin çizeceği bir resmi boyamak ya da dilerseniz hazır boyama kitapları alarak evde eğlenceli vakit geçirmeniz mümkün. İster kuru kalemle ister keçeli kalemle isterseniz de guaj boyayla çok güzel resimlere imza atacağınız, güzel ve kaliteli vakit geçireceğiniz günler sizi bekliyor.
  • Çiçek ekmek: Mevsimsel olarak elverişli bir zaman olduğumuzu söylemek isterim. Şu sıralar marketlerin özel günlerinde birçok ekim için malzeme görmek mümkün. Çiçek soğanları, tohumlar, topraklar, saksılar… Daha niceleri birçok market ve dükkânlarda bulmak mümkün. Bu evde kalmayı bir fırsat bilip yazın açacak bitkiler, çiçekler, sebzeler ekebilirsiniz. Yazın bu bitkileriniz açtığında ve tüm bu zorluklar geride kaldığında, bu çiçeklere bakıp bir daha asla böyle bir şey olmamasını umut eder, bu zor günleri atlattığınız için şükredebilirsiniz.
  • Enstrüman öğrenmek / kendini geliştirmek: Evde yapabileceğiniz bir diğer aktivite de enstrüman öğrenmek veya biliyorsak kendimizi geliştirmek. Vaktinde heves edip alınan ve birkaç deneme sonra yüzüne bakılmayan bir enstrümanınız varsa internetten videolar izleyerek öğrenmeye tekrar başlayabilirsiniz. İnternetteki böyle videolar birebir dersten daha öğretici olabiliyor. Çünkü sizi yargılayan hiç kimse olmadığını ve hata yapsanız bile kendinizi kendinizin düzelteceğini düşündüğünüzden daha rahat olabilirsiniz.

Evde yapılacak aktivitelere daha birçok örnek verilebilir. Bunun için sadece isteyin ve başlayın. Kendi iradenizden başka hiçbir engel yok. Evde keyifli ve kaliteli zaman geçirmeniz dileğiyle. Sağlıkla ve keyifle kalın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Bayan Kimya Mühendisi. Deney tüplerinin ve kimyasal maddelerin yoğunluğundan fırsat buldukça acı ve tatlı tecrübelerimi sizlerle paylaşıyor olacağım.

Yorum Yap