İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. iphone’a YouTube Videoları Nasıl İndirilir?
Trendlerdeki Yazı

iphone’a YouTube Videoları Nasıl İndirilir?

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan Apple üretimi iphone akıllı telefonlara müzik ve video indirmek ne yazık ki android telefonlar kadar kolay değil. Bu yazıda sizlere youtube videoları iphone'a nasıl indirilir adım adım resimli bir şekilde anlatacağım.

iphone-youtube-video-indirme

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan Apple üretimi iphone akıllı telefonlara müzik ve video indirmek ne yazık ki android telefonlar kadar kolay değil. Bu yazıda sizlere youtube videoları iphone’a nasıl indirilir adım adım resimli bir şekilde anlatacağım.

1- Documents 6 Uygulamasını İndirin

Iphone’a Youtube video indirmek için öncelikle AppStore‘dan Documents 6 uygulamasını indirip kurmanız gerekiyor. Uygulamayı indirin, telefonunuza kurun ve çalıştırın.

iphone’a youtube’dan video indirme-1

2- YouTube Video Bağlantısını Kopyalayın

 • YouTube uygulamasını açın ve iphone’a indirmek istediğiniz videoyu açın ve videonun altında bulunan Paylaş butonuna dokunun.
iphone’a youtube’dan video indirme-2
 • Ardından açılan kutudan Bağlantıyı Kopyala butonuna dokunun. Videonun linkini kopyalamış oldunuz. Şimdi Documents 6 uygulamasına geçin.
iphone’a youtube’dan video indirme-3
 • Programı çalıştırdıktan sonra sağ alt köşede bulunan mavi Tarayıcı butonuna dokunun.
iphone’a youtube’dan video indirme-1
 • Açılan tarayıcının adres satırına y2mate.com yazıp klavyeden Go butonuna basın. Sizi youtube video indirme sitesine yönlendirecek.
iphone’a youtube’dan video indirme-5
 • Açılan sitedeki kutuya daha önce youtube uygulamasında kopyalamış olduğunuz linki yapıştırın ve sağ taraftaki butona basın.
iphone’a youtube’dan video indirme-6
 • Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi dönüştürme işleminin bitmesini bekleyin. Bu süre videonun uzunluğuna göre artabilir veya azalabilir.
iphone’a youtube’dan video indirme-7
 • Dönüştürme yani convert işlemi bittikten sonra aşağıda resimde görüldüğü gibi Download butonu gelecektir. Bu butona dokunun.
iphone’a youtube’dan video indirme-8
 • Daha sonra karşınıza videoyu hangi kalitede indirmek istediğinizi seçeceğiniz bir liste gelecek. Bu listeden istediğiniz kaliteyi seçtikten sonra ilgili tablonun sağındaki Download butonuna dokunun.
iphone’a youtube’dan video indirme-9
 • Download butonuna bastıktan sonra açılan ekranda, dosyanın ismini değiştirebilirsiniz. Eğer değiştirmek istiyorsanız 1. satırdaki bölüme istediğiniz ismi yazabilirsiniz. Diğer ayarlara dokunmayın ve sağ üst köşedeki Done butonuna dokunun.
iphone’a youtube’dan video indirme-10
 • Dosyanın inmesini bekleyin. Kalan süreyi görmek için tarayıcının alt tarafında bulunan aşağı ok şeklindeki simgeye dokunabilirsiniz.
 • İndirme işlemi bitene kadar bekleyin.

İndirilen Dosya Fotoğraf Galerisine Nasıl Taşınır ?

YouTube videosunu iphone telefona indirdik fakat şuan galeride görünmüyor. Dolayısıyla instagram veya başka bir platformda paylaşmak istediğinizde videoyu göremeyeceksiniz. Şimdi iphone’a indirilen YouTube videosu fotoğraf galerisine nasıl taşınır onu anlatacağım.

 • İndirme işlemi bittikten sonra tarayıcının Downloads (İndirilenler) bölüme gelin.
 • İndirdiğiniz videonun sağındaki büyüteç simgesine dokunun.
iphone’a youtube’dan video indirme-11
 • Açılan ekranda, yine indirdiğiniz videonun altındaki 3 nokta (…) ya dokunun.
iphone’a youtube’dan video indirme-12
 • Aşağıya açılan menüden Move (Taşı) butonuna dokunun.
iphone’a youtube’dan video indirme-13
 • Ardından YouTube dan iphone’a indirmiş olduğunuz videoyu nereye kaydedeceğinizi soran bir ekran açılacaktır. Photos seçeneğine dokunun yanında tik işareti çıktıktan sonra sağ üst köşedeki Move butonu aktif hale gelecektir. Bu butona dokunarak taşıma işlemini gerçekleştirin.
iphone’a youtube’dan video indirme-14

Artık indirmiş olduğunuz YouTube videosunu galeride bulabilir üzerinde düzenlemeler yapabilir veya farklı platformlarda paylaşabilirsiniz. Yapamadığınız veya sormak istediğiniz konuları lütfen yazı altındaki yorum bölümünden bizimle paylaşın. Bir başka rehberde görüşmek üzere.

Önerilen Yazı
Iphone Bilinmeyen Özellikleri
Yorum Yap

Yorum Yap