İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. Iphone Yedekleme ve Geri Yükleme Nasıl Yapılır?
Trendlerdeki Yazı

Iphone Yedekleme ve Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Bu yazıda, yeni iphone'a eski iphone daki bilgiler nasıl aktarılır, iphone yedek nasıl alınır, iphone yedeği yeni iphone'a nasıl yüklenir, veriler silinmeden iphone nasıl yedeklenir, şifreler ve uygulamadan gitmeden iphone yedeği nasıl yüklenir gibi soruların cevaplarını ele alacağım.

iphone-yedekleme

Bu yazıda, yeni iphone’a eski iphone daki bilgiler nasıl aktarılır, iphone yedek nasıl alınır, iphone yedeği yeni iphone’a nasıl yüklenir, veriler silinmeden iphone nasıl yedeklenir, şifreler ve uygulamadan gitmeden iphone yedeği nasıl yüklenir gibi soruların cevaplarını ele alacağım.

iCloud Kullanarak Iphone Yedekleme ve Geri Yükleme

iCloud, Apple firması tarafından ücretsiz olarak sunulan bulut yedekleme hizmetidir. Cihazınızda bulunan, resim, dosya, müzik ve uygulama verileri bu alanda depolanır ve gerek duyulması halinde geri getirilebilir. Iphone cihazınızdan icloud ayarlarına girerek hangi bilgilerin icloud’a yedeklenmesini istediğinizi seçebilirsiniz. Cihazınız kablosuz bir ağa bağlandığında otomatik olarak seçtiğiniz bilgileri icloud’a yedekleyecektir. Cihazınızı değiştirip yeni bir iphone aldığınızda aynı hesabınızı tanıttığınız taktirde bu bilgileri tekrar yeni cihazınıza yükleyebilirsiniz.

iCloud ücretsiz olarak 5GB depolama alanı verir. Bu alan telefonunuzdaki verilerin çokluğuna göre bir süre sonra dolar ve cihazda icloud yeterli alan yok uyarısı alırsınız. Aylık sabit ücret ödeyerek icloud depolama alanını artırabilir ve yedekleme işlemine devam edebilirsiniz.

iTunes Kullanarak Iphone Yedekleme ve Geri Yükleme

Iphone cihazlar için en temiz, en güvenli ve hızlı iphone yedekleme ve iphone yedek yükleme işlemi itunes yöntemidir. Bu yöntemi kullanmak için apple üzerinden güncel iTunes yazılımını bilgisayarınıza indirmeniz gerekir.

Iphone Yedekleme

 • BURAYA tıklayarak windows veya mac bilgisayarlar için uygun itunes versiyonunu bilgisayara indirin ve kurun.
 • Kurulum bittikten sonra iphone usb bağlantı kablosunu bilgisayara ve telefona bağlayın.
 • Kısa bir süre sonra bilgisayar telefonu algılayacaktır.
 • Telefonunun tuş kilidini açın.
 • Telefona gelen güvelik uyarısına Güven seçeneğine dokunarak cevap verin.
 • iTunes yazılımını çalıştırın.
 • Resimde ok ile gösterilen cihaz simgesine tıklayın
iphone yedekeleme 1
 • Yedeklemeler bölümü altında bulunan Otomatik Olarak Yedekle kısmından Bu Bilgisayar seçeneğini seçin.

Yedeklemeyi Şifrele seçeneğini işaretlerseniz cihazda kayıtlı parolalar ve şifreler de yedeklenir. Eğer bu verilerin de aktarılmasını istiyorsanız bu seçeneği işaretleyin. Daha sonra sizden bu yedek için bir şifre oluşturmanızı isteyecektir basit bir şifre girerek devam edebilirsiniz.

iphone yedekleme 2
 • Sağ taraftan Şimdi Yedekle butonunu kullanarak cihazın tamamen yedeklenmesini bekleyin.
 • İşlem sorunsuz bir şekilde bittiğinde Iphone Yedekleme başarılı şekilde bitmiş olacaktır.

Iphone Yedek Geri Yükleme

 • Yukarıda belirtilen ilk 6 adımı uygulayın ve itunes ile iphone eşleşmesini tamamlayın.
 • Daha önce yedeklemeyi bu bilgisayara yaptığınız için sağ tarafta Yedeklemeyi Geri Yükle butonu aktif hale gelecektir. Butona tıklayın.
 • Ardından yedeklerken koyduğunuz şifreyi soracaktır şifreyi girin ve devam edin.
 • Iphone yedek geri yükleme işlemi başlayacaktır sonuna kadar bekleyin ve bu süre içinde telefonda herhangi bir işlem yapmayın.
 • Geri yükleme işleminiz başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Hangi Bilgiler Yedekleniyor

Bu işlemi cihazı klonlamak olarak düşünebilirsiniz. Cihazdaki tüm veriler aynı şekilde kopyalanacaktır. Rehber, Takvim, Notlar, Fotoğraflar, Uygulamalar, Whatsapp sohbetleri ve sohbet geçmişleri, Diğer uygulamalar üzerinden yapılan konuşmalar gönderilen ve alınan resim, video, müzik, safari/chrome gibi tarayıcıların geçmişi, kaydedilen parolar gibi tüm bilgileriniz yedeklenecek ve diğer cihaza kopyalanacaktır.

Önerilen Yazı
Iphone Bilinmeyen Özellikleri
Yorum Yap

Yorum Yap