İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. iPhone, iPad ve Mac’te PDF Nasıl İmzalanır?

iPhone, iPad ve Mac’te PDF Nasıl İmzalanır?

Apple ürünleri kullanarak PDF dosyalarını imzalamak istiyorsanız 3. parti bir uygulama veya ekstra bir yazılım kullanmanıza gerek yok. iPhone kullanarak PDF imzalama, iPad kullanarak PDF imzalama ve Mac kullanarak PDF imzalama nasıl yapılır hepsini adım adım anlatacağım. Bu sayede cihazınızda kendi imzanızı çizecek ve bunu PDF lerde imza olarak kullanabileceksiniz.

iphone-ipad-pdf-nasil-imzalanir

Apple ürünleri kullanarak PDF dosyalarını imzalamak istiyorsanız 3. parti bir uygulama veya ekstra bir yazılım kullanmanıza gerek yok. iPhone kullanarak PDF imzalama, iPad kullanarak PDF imzalama ve Mac kullanarak PDF imzalama nasıl yapılır hepsini adım adım anlatacağım. Bu sayede cihazınızda kendi imzanızı çizecek ve bunu PDF lerde imza olarak kullanabileceksiniz.

İPhone ve iPad’de PDF’ler Nasıl İmzalanır

iOS ve iPadOS, işletim sistemi genelinde kullanılabilen yerleşik bir İşaretleme özelliğiyle birlikte gelir. Mail uygulamasında bir PDF açtığınızda, Dosyalar uygulamasında bir belgeyi önizlerken ve Fotoğraflar uygulamasında bir görüntüyü düzenlerken bu işaretleme özelliğini görebilirsiniz. Bir ekran görüntüsünü düzenlerken bile bu özelliği kullanabilirsiniz.

İşaretleme simgesi, genellikle sağ üst köşede küçük bir kalem ucu simgesi olarak görünür. İşaretlemedeki özelliklerden biri İmza olarak adlandırılır. Bu özellik, iPhone ve iPad’inizde imza çizmenizi ve yeniden kullanmanızı sağlar.

Öncelikle, Dosyalar uygulamasında veya Posta uygulamasında bir PDF belgesi açın.

iphone-pdf-imza-ekleme

Oradan, sağ üst köşedeki İşaretleme simgesine dokunun.

iphone-pdf-imzalama

Artık ekranın altında çizim ve açıklama araçlarını göreceksiniz. Burada, “+” düğmesine dokunun ve “İmza” seçeneğini seçin.

ipad-pdf-imza-ekleme

Bu özelliği ilk kez kullanıyorsanız, bir imza çizmeniz ve oluşturmanız istenir. Daha fazla alan istiyorsanız manzara moduna geçebilirsiniz. Burada, parmağınızı kullanarak imzayı çizin veya bir iPad’iniz varsa , Apple Pencil’ı da kullanabilirsiniz .

Bitirdiğinizde “Bitti” düğmesine dokunun.

ipad-pdf-imzalama

Şimdi imzayı belgede bulacaksınız. Seçmek için imza kutusuna dokunun. Belgenin etrafında hareket ettirebilir ve onu büyütebilir veya küçültebilirsiniz.

İmza yerleştirmenizden memnun kaldığınızda, sol üst köşedeki “Bitti” düğmesine dokunun.

apple-pdf-imzalama

İmza PDF’ye eklenecek ve artık birlikte gönderebilirsiniz.

İmza menüsüne geri dönebilir ve imzanızı seçerek PDF’ye ekleyebilirsiniz. (Tekrar imzalamaya gerek yok.)

apple-pdf-imza-ekle

Mac’te PDF’ler Nasıl İmzalanır

Mac’inizde, PDF’leri imzalamak için yerleşik Önizleme uygulamasını kullanabilirsiniz.

İlk olarak, Finder’ı (dosya gezgini) kullanarak imzalamak istediğiniz PDF dosyasını bulun ve belgeyi Önizleme uygulamasında açmak için çift tıklayın. PDF’ler için varsayılan uygulama değilse, dosyayı sağ tıklayın ve “Birlikte Aç” menüsünden “Önizleme” seçeneğini seçin.

mac-pdf-imzalama

Şimdi, üstteki araç çubuğundan “İşaretle” düğmesini tıklayın.

mac-pdf-imza-ekleme

Bu, tüm düzenleme seçeneklerini ortaya çıkaracaktır. Burada “İmza” seçeneğini seçin. Açılır menüden imza oluşturup ekleyebileceksiniz. Mac’inizin izleme dörtgenini veya iPhone veya iPad’inizi (aynı ağa bağlı olan) kullanarak bir imza oluşturabilirsiniz.

İzleme dörtgenini kullanarak imzalamak istiyorsanız, “Başlamak İçin Burayı Tıklayın” düğmesini tıklayın.

mac-pdf-nasil-imzalanir

Şimdi imleciniz izleme dörtgeninin ortasındayken imzanızı oluşturmaya başlayın. Bitirdiğinizde klavyenizdeki herhangi bir tuşa basın.

mac-pdf-imza-olusturma

İmza, İmza menüsüne anında eklenecektir. Artık belgeye eklemek için imzayı tıklayabilirsiniz.

mac-pdf-imza

İmzayı seçmek için tıklayabilir ve onu hareket ettirebilirsiniz. Siz de büyütebilir veya küçültebilirsiniz.

mac-pc-pdf-imza-ekleme

Mac izleme dörtgenini kullanarak imzalamanın bir büyük kusuru vardır. Sürekli bir satırda oturum açmalısınız. İPhone veya iPad’inizi tuval olarak kullanarak bunu azaltabilirsiniz. Bu, özellikle Apple Pencil’a sahip iPad kullanıcıları için iyi bir seçenektir.

İmza menüsündeyken, üstten iPhone veya iPad düğmesini tıklayın. Artık iPhone veya iPad’iniz tanıdık imza ekranını gösterecek. İmzanızı çizmeniz ve “Bitti” düğmesine dokunmanız yeterlidir.

mac-pc-pdf-imzalama

İmza şimdi Mac’inizde görünecektir. Kaydetmek için “Bitti” ye dokunun.

mac-os-pdf-imzalama

İmza eklendikten sonra, onu istediğiniz kadar tekrar kullanabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Iphone Bilinmeyen Özellikleri

 

Yorum Yap

Yorum Yap