1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. Instagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

iNSTAGRAM İŞLETME HESABI

Instagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram işletme hesabı nasıl açılır sorusu, son zamanlarda Instagram üzerinden para kazanmaya başlayan kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Normal Instagram hesabında bulunmayan birçok özellik, Instagram işletme hesabı kapsamında kullanıcılara sunulmaktadır. Ürün/hizmet satışında bulunan firma ya da şahıslar, Instagram işletme hesabı ile paylaşım istatistiklerine ulaşabilir. Bunun yanı sıra profil kısmında farklı iletişim bilgileri, işletme hesabı ile paylaşılabilmektedir. Peki işletme hesabı açmak isteyenlerin uygulaması gereken adımlar nelerdir?

Instagram İşletme Hesabı

Instagram üzerinden para kazanmak ve markalarını tanıtmak isteyen şahıs ya da firmalar, Instagram işletme hesabı açarak sayfalarında ürün/hizmet ile ilgili ücret bilgisi verebilmektedir. Genellikle bu tür hesaplar, dijital medya uzmanı veya sosyal medya uzmanı tarafından yönetilir. Marka ya da şahıslar, işletme hesapları üzerinden profesyonel bir şekilde hedef kitleye tanıtılabilmektedir.

İşletme hesaplarının bir şirket/şahıs için oldukça fazla avantajı bulunuyor. Bu avantajlardan en önemlisi, paylaşım istatistiklerinin görülebilmesidir. İstatistikler, hedef kitleye yönelik çalışmaların çok daha planlı yapılmasını sağlar. Bunun yanı sıra Instagram reklamları sadece işletme hesapları üzerinden verilebilir. Reklam çalışması, bir markanın kısa sürede büyümesini sağlar. Bu nedenle işletme hesapları, Instagram üzerinden ürün/hizmet satmak isteyenlerin en güçlü destekçisidir.

Instagram İşletme Hesabı Özellikleri

Hedef kitleye ulaşma noktasında bir hayli önemli bir platform olan Instagram, kullanıcıların ücretsiz bir şekilde Instagram hesabı açmasını sağlıyor. Peki neden bir işletme hesabı açmalısınız?

İlginizi çekecek Instagram işletme hesabı özellikleri, genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Ücretsiz bir şekilde açılır.

 • Detaylı paylaşım istatistikleri sunar. Bu durum, profesyonel paylaşım planı oluşturmanızı sağlar.

 • Instagram reklamları vermenize imkân tanır. Instagram reklamları ile ürün/hizmetinizi çok daha efektif bir şekilde tanıtabilirsiniz.

 • Müşterilere güven telkin eder.

 • Ürün fiyat bilgisi sunmanızı sağlar. Ürünlerinizle ilgili detaylı fiyat bilgisi verebilirsiniz.

 • Profil kısmında farklı iletişim bilgilerinizi eklemenize olanak tanır.

Yukarıdaki gibi sıralanabilen özelliklerin tamamı, işletme hesabının sizlere sunduğu ayrıcalıklardır. Belirlenen adımlar üzerinden işletme hesabı açabilir, bu özelliklerden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Peki işletme hesabı açmak için hangi adımları takip etmelisiniz?

Instagram İşletme Hesabı Açma

İşletme hesabı açmak isteyenler, bu işlem için herhangi bir ücret ödemez. Bu nedenle birçok şahıs/firma, işletme hesapları oluşturarak platform üzerinde çok daha etkili olmaya başlar.

Instagram işletme hesabı açma adımları, şu şekilde sıralanabilir:

 • Eğer hesabınız yoksa mobil uygulama üzerinden hesap oluşturun. Hesabınız varsa bilgilerinizle hesabınıza giriş yapın.

 • “Porfil” butonuna tıklayın ve “Ayarlar” sayfasını açın.

 • Hesap sayfanızı açarak “Profesyonel Hesaba Geçiş Yap” butonuna tıklayın.

 • İşletmenizin detaylarını belirleyerek işlemlerinizi tamamlayın.

Bu adımları sırasıyla uyguladığınızda kısa sürede işletme hesabı oluşturmuş olacaksınız. Instagram işletme hesabı açmak satışlarınızı çok daha profesyonel ve sistemli yapmanızı sağlayacaktır. Potansiyel müşterilerinizi arttırmak için işletme hesabının sunduğu avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap