İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Instagram Hesabı Nasıl Ele Geçirilir?

Instagram Hesabı Nasıl Ele Geçirilir?

En sık kullanılan yöntem ise Instagram bruteforce yöntemidir. Diğer sosyal medya platformları içinde bruteforce yöntemi oldukça sık bir şekilde kullanılmaktadır

instagram nasıl hacklenir

Instagram Hesabı Nasıl Ele Geçirilir?

Instagram özellikle de Facebook ve Youtube gibi hayatımızın en derinlerine işlemiş birer sosyal medya araçlarıdır ve Instagram Facebook’u sollamış durumdadır. Neredeyse internet kullanan her insanın Instagram hesabı vardır. Hal böyle olunca Instagram kötü niyetli kişilerin hedef tahtası haline gelmiştir.

Instagram hesaplarını ele geçirme haberleri ile de son günlerde oldukça sık karşılaşmaktayız. Ünlülerin, sosyal medya fenomenlerinin dahi hesapları ele geçirilebilmektedir. Ele geçirilen bu hesaplara ait olan özel görüşmeler de piyasaya sürülebiliyor. Instagram içerisinde yer alan DM özelliği sayesinde insanları birbirleri ile özel bir şekilde konuşabilmektedir ve bu hesaplar ele geçirildiği zaman kötü niyetli kişiler de bu konuşmaları görebiliyorlar.

Instagram Hesapları Nasıl Hackleniyor?

Peki asıl sorulması gereken soruyu soralım. Bu kadar büyük bir platform olan Instagram platformu nasıl oluyor da kolay bir şekilde kötü niyetli kişiler tarafınca sömürülebilmektedir? Aslında cevabı basit.

Instagram gerçekten de diğer sosyal medya platformları gibi kendisini geliştirmiş bir platform değildir. Hesabı onaylanmış olan birçok kişinin dahi hesapları kolay bir şekilde ele geçirilebilmektedir.

En sık kullanılan yöntem ise Instagram bruteforce yöntemidir. Diğer sosyal medya platformları içinde bruteforce yöntemi oldukça sık bir şekilde kullanılmaktadır. Bu saldırı yönteminde hedef belirlenen Instagram hesabına sürekli olarak şifre denemesi yapılmaktadır. Bir metin belgesi içerisinde yer alan şifreler sık bir şekilde denenmektedir. Bu şifrelerden hangisi doğru ise o şifre yazılım tarafından kötü niyetli kişiye gösterilmektedir.

Bruteforce İle Instagram Hesabı Hackleme

İlk resimde gördüğünüz gibi kali Linux içerisinde yer alan metasploit kütüphanesinden Instagram bruteforce aracı hazırlanmaktadır.

Diğer resimde ise şifrelerin yer aldığı wordlist belgesinin bilgisayardaki yeri yazılıma gösteriliyor. Yani bilgi olarak giriliyor. Sonra hedefimizde yer alan Instagram hesabının kullanıcı adı bruteforce yazılımına tanıttırılmaktadır. Yine farklı IP adreslerinin yer aldığı Proxy listesi de yazılıma tanıtılıyor.

Farklı IP adresleri sayesinde Instagram tarafından uzaklaştırma cezasına çarptırılmıyoruz. Bu yöntemin kullanılması neticesinde hesap ele geçirildikten sonra giriş yaptığımız zaman Instagram’dan çeşitli hata mesajları da alabilmekteyiz. Bu hack yöntemini kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

Önerilen Yazı
Instagram Hesabı Nasıl Kurtarılır (Kesin Çözüm)

 

Yorum Yap

Yorum Yap