İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternetten Para Kazanma
  3. Geleceği Parlak Kârlı İş Fikirleri
Trendlerdeki Yazı

Geleceği Parlak Kârlı İş Fikirleri

Geleceği parlak karlı iş fikirleri, hem şimdilik rekabetin az olduğu ve hem de yeni bir sektör olması sebebiyle iyi kazandıracak farklı iş fikirlerinden oluşmaktadır. Listemizde mümkün olduğu kadar yeni iş fikirleri üzerinde durmuş olsak da, günümüzde uygulanmaya devam eden ancak gelecek vaat eden farklı iş önerilerine de yer verdik.

gelecegi-parlak-is-fikirleri

Geleceği parlak karlı iş fikirleri, hem şimdilik rekabetin az olduğu ve hem de yeni bir sektör olması sebebiyle iyi kazandıracak farklı iş fikirlerinden oluşmaktadır. Listemizde mümkün olduğu kadar yeni iş fikirleri üzerinde durmuş olsak da, günümüzde uygulanmaya devam eden ancak gelecek vaat eden farklı iş önerilerine de yer verdik.

İşte Geleceği Parlak Karlı İş Fikirleri

Küçük İşletmelere Yönelik Komisyonculuk Hizmeti

Kim ne derse desin, hiçbir zaman ölmeyecek ve son derece kolay işler arasında komisyonculuk yapmak geliyor. Özellikle küçük ve orta ölçekteki işletmelere müşteri temin etmek, zahmetsiz şekilde kazanç sağlamanın kapılarını açıyor. İşletmeye kazandırılan müşterinin yapacağı ilk alışverişten kazanç sağlamak uzun yıllardır yapılan bir iş olmasına karşın, fazla üzerinde durulmadığı da kesindir.

İlişki Terapisi ve Evlilik Danışmanlığı

Geçmişte olduğu gibi ana baba usulü sağlam evlilikler, maalesef ki günümüzde artık nadir gördüğümüz ilişkiler arasında yer alıyor. Eskiden adeta bir sanat haline gelen aile içi geçim, günümüzde yerini birçok farklı soruna bırakmış durumda.

Bu nedenle özellikle büyük şehirlerde kadınların daha fazla ilgi gösterdiği evlilik danışmanlığı ve ilişki terapistliği, geleceği parlak karlı iş fikirleri arasında ciddi kazanç salamaya aday meslekler arasında yer alıyor.

Dikey Tarımcılık Faaliyetleri

Belki kimimizin aklına gelen ve belki de birçoğunun hiçbir fikir sahibi olmadığı dikey tarımcılık, aslında dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de yapılan üretime dayalı işler arasında yer alıyor.

Tarım alanlarının verimli topraklarda pahalı olması, dikey tarımcılığın gün geçtikçe artmasına neden oluyor. Özellikle marul, maydanoz, domates, biber gibi sebze yetiştiriciliğinde daha çok tercih edilen dikey tarıma dayalı üretimler, gün geçtikçe popüler olmaya devam ediyor.

Önümüzdeki yıllarda beton yapılar nedeniyle tarım alanlarının daha çok azalacağını düşünürsek, bu pazarda biran önce yer almak dikey tarımın geleceği parlak karlı iş fikirleri arasında yer almasına neden oluyor.

Alternatif Enerji Kaynakları

Alternatif enerji kaynaklarının üretimi, bu kaynaklarla enerji sağlanması ve dağıtımının yapılması da, yine parmak iş fikirleri arasında yer alıyor. Doğal enerji kaynaklarının gün geçtikçe tükenmesi ve günümüzde kullanılan kaynakların pahalı olması, eninde sonunda dünyanın enerji ihtiyacını bu kaynaklara yöneltecektir.

Seyahat Arkadaşlığı

Her ne kadar sabit bir getirisi olmadığı gibi bir meslek şeklinde yapılacak bir iş olmasa da, ek gelir için alternatif bir seçenek olarak duruyor. Bir yere seyahat ederken ya da şehir içi ulaşımlarda seyahat arkadaşlığı ek gelir elde etmek ya da aracının masraflarını çıkarmak için fayda sağlayacak uygulamalardan biridir.

Elektrikli Otomobil Şarj İstasyonları

Dünya genelinde yaygınlaşmaya başlayan ancak henüz Türkiye’de çok kısıtlı sayısı da bulunan elektrikli otomobil şarj istasyonları işletmeciliği, geleceği parlak karlı iş fikirleri arasındadır. Özellikle Türkiye’nin yerli elektrikli otomobil üretmeye başlamasıyla, bu sektöre ilk girecek firmaların ciddi kazançlar sağlaması daha mümkün olacaktır.

İnternet Sektörü

Yüksek kazançlar sağlayacak iş fikirleri arasında, internetin gelecekteki yeri tartışılmaz derecede büyüktür. Günümüzde dahi yatırımcılarına kazanç sağlayan e-ticaret sektörü, internetin daha bilinçli kullanımıyla her geçen gün işlem hacmini artırmaktadır.

E-ticaret dışında internet üzerinden web sitesi sahibi olarak çalışmalar yapmak, kendi sitesini kurmak ve yönetmek dışında başkalarına site çalışmaları üzerinde hizmet vermekte getirisi her gün artan meslekler arasındadır.

Drone Hizmetleri

Son derece ilginç ve sıra dışı geldiğini tahmin ediyoruz. Ancak drone teknolojisinin kullanım alanı, her geçen gün gelişmektedir. Bu sebeple geleceği parlak karlı iş fikirleri listemizde, dronelerle yapılacak farlı işlere de yer vermemek haksızlık olurdu.

Önerilen Yazı
Drone ile Para Kazanma Yolları
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Bilgisayarla 2001 yılında tanıştım. O günden beri peşini hiç bırakmadım. 2005 yılında ilk web sitemi kurdum ve o saatten sonra bu sanal dünyadan hiç kopmak istemedim. Kimya Mühendisi olmama rağmen meslek hayatımda Bilgisayarı seçtim. Bundan sonra da hayatımda hep Bilgisayar olacak. Şimdiki hedefim SEO uzmanı olmak.

Yorum Yap