1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. Evde İngilizce Öğrenmek için En İyi Yöntem ve Kaynaklar
Trendlerdeki Yazı

Evde İngilizce Öğrenmek için En İyi Yöntem ve Kaynaklar

İngilizce öğrenmek, okurken, iş ararken ve çalışma hayatında size büyük kolaylıklar sağlar. Daha yüksek maaşlarla daha iyi pozisyonlarda çalışmanızı sağlar. Hazır dünya genelindeki virüs karantinası varken evde ingilizce öğrenmek istemez misiniz?

evde-ingilizce-ogrenme

İngilizce öğrenmek, okurken, iş ararken ve çalışma hayatında size büyük kolaylıklar sağlar. Daha yüksek maaşlarla daha iyi pozisyonlarda çalışmanızı sağlar. Hazır dünya genelindeki virüs karantinası varken evde ingilizce öğrenmek istemez misiniz? Cevabınız evet ise sizler için en iyi ingilizce öğrenme yöntemlerini derlediğimiz yazımızın devamına geçin.

Kelime Bilginizi Geliştirin

İngilizce veya herhangi yabancı bir dil öğrenirken, ne kadar çok kelime bilirseniz o kadar iyi ve düzgün cümleler kurabilirsiniz. Ayrıca konuşulanları anlamanız açısından da kelime hazinenizin zengin olması gerekir.

Memrise

Memrise ile yalnızca İngilizce değil diğer dilleri de öğrenebilirsiniz. İlk olarak konuştuğunuz dili ardından öğrenmek istediğiniz dili seçerek gerekli dersler ve kurslara ulaşabilir İngilizce seviyenizi artırabilirsiniz. Ayrıca sitedeki yerli konuşmacılar sayesinde istediğiniz kelimenin o ülkede nasıl telaffuz edildiğini de dinleyebilir ve bu sayede telaffuzunuzu da geliştirebilirsiniz.

Ayrıca Oxford’lu bilim adamlarının 1 milyon İngilizce kelime arasından en çok işe yaran 3000 İngilizce kelime listesini de inceleyebilirsiniz. Link için BURAYA tıklayın.

Dualingo

Büyük bir çoğunluğunuzun “aaa ben bunu biliyorum” dediğinizi duyar gibiyim. Evet o bildiğiniz dualingo ama artık eskisi gibi değil. Dualingo kendini çok geliştirdi. İngilizce, Almanca ve Rusça dillerinin öğrenimini kolaylaştıran Dualingo, yaklaşık 4 milyon kullanıcıya sahip. Siteye eklenen en popüler özellik, Taç Düzeyleri özelliği. Bu sayede artık hemen kursu bitirip “eee ben hiçbir şey öğrenmedim” diyemeyeceksiniz. Ayrıca yurtdışı seyehatleriniz için turist ingilizcesi kursunu tamamlabilir veya ustalaşmak istediğiniz kategorilerde 5. seviyeye kadar gelebileceksiniz. BURAYA tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.

Dinleme Becerinizi Geliştirin

Yabancı dil öğrenmeyi zorluk seviyesine göre 3 aşamaya ayıracak olursak Yazma (Writing) – Konuşma (Speaking) – Dinleme (Listening) şeklinde ayırabiliriz. O yüzden Dinleme yani duyduğunu anlama kısmı bir dili tamamen öğrendiğinizin en büyük kanıtı olacaktır.

Voscreen

Voscreen üzerinden 15 saniyelik videoları izleyerek izlediğiniz videolar hakkında çıkan soruları cevaplayabilir ve bu şekilde duyduğunuz bir cümleyi ne kadar anlayabiliyorsunuz bunu test edebilirsiniz. BURAYA tıklayarak siteye hemen ulaşabilirsiniz.

Ororo TV

İsmi biraz enteresan olan bu sitede İngilizce öğrenmek, Voscreen ile biraz benziyor. Film, dizi veya youtube videolarını altyazılı şekilde izleyebiliyor ve bilmediğiniz bir kelimenin anında çevirisini yapabiliyorsunuz. Bu sayede kelimelerin orijinal telaffuzlarını anlayıp anlamadığınızı test edebilirsiniz. BURAYA tıklayarak hemen başlayın.

Sınavlara ve Mülakatlara Hazırlanın

IELTS sınavlarına hazırlanıyorsanız bu sınavın speaking yani konuşma kısmı için örnek soru ve cevapları BURAYA tıklayarak Spotify üzerinden dinleyebilirsiniz. Benzer soru ve cevapları Apple Podcast, Google Podcast ve Youtube üzerinden de bulabilirsiniz.

Hikayelerle İngilizce Öğrenin

Easy Story in English ile, İngilizce hikayeler dinleyerek veya okuyarak dil bilginizi geliştirebilirsiniz. İsminin Easy olmasına aldanmayın çünkü sitede her seviye için hikayeler var. BURAYA tıklayın.

Haber Okuyarak İngilizce Öğrenin

Her gün güncellenen ve yayınlanan her haberi 3 farklı İngilizce seviyesine göre yayınlayan bu siteyi kesinlikle Sık Kullanılanlar Listesi’ne ekleyin. Pişman olmayacaksınız. Link BURADA.

Şarkılarla İngilizce Öğrenin

Şarkı eşliğinde İngilizce öğrenmek istemez misiniz? Şarkı seçiminizi yaptıktan sonra İngilizce seviyenizi seçiyorsunuz ve ister yazarak ister boşluk doldurma şeklinde şarkıları tamamlıyorsunuz. Linki BURAYA bırakıyorum.

ALTERNATİFLER

  • Bir kelimenin cümle içinde kullanımını görmek, yazı yazarken işinizi kolaylaştırmak, iki kelime hangisinin daha yaygın kullanıldığını bulmak için BURAYA tıklayarak bu efsane siteye bir göz atın.
  • Bir kelimenin telaffuzunu robotlardan değil de gerçek insanlardan duymak istiyorsanız, YouTube’u tarayarak bunları size sunan site tam olarak BURADA.
  • Yine telaffuzları gerçek insanlardan duyayım ama YouTube videoları yerine filmleri tercih ediyorsanız BURAYA bir tıklayın.

Bu kadar imkan ve bu kadar çok boş vakit varken neden İngilizce öğrenmiyorsunuz?

SON 1 İPUCU

Google Translate’de aradığınız kelimeyi “yıldız”la işaretleyip kaydedilenlere ekleyebilir, daha sonra bu listenizi Excel olarak indirebilirsiniz. Bu da size son bir kıyağımız olsun : )

Önerilen Yazı
Geometri Nasıl Öğrenilir? Nasıl Başarılı Olunur?
Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. admin_avatar

    Teşekkürler çok faydalı bir derleme olmuş. Ekleme yapmak gerekirse dizilerden ingilizce öğrenmek istiyorsanız https://diziyleogren.com/ bu siteden seçtiğiniz bir dizide kullanılan tüm kelimelere çalışabilirsiniz. Böylece diziyi İngilizce altyazılı izlerken bilmediğiniz kelimelere takılmazsınız. Hem ücretsiz hem de en başarılı üyeler arasına girebilirseniz ödüller kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir