1. Ana Sayfa
 2. Diğer
 3. Eski Sevgiliyi Kazanmanın Yolları

Eski Sevgiliyi Kazanmanın Yolları

Bayanlar erkeklere göre çok daha duygusal, titiz ve narinlerdir. Bu nedenle kadın ile erkek arasında çok ufak şeylerden dolayı sorunlar olabilir. Sorunun nedeni büyük yalanlar, aldatma veya büyük hatalar olmadığı sürece, ilişkinizi sürdürmeniz için barışmanız belkide sizin için en iyisi olacaktır.

eski-sevgili-ile-barismanin-yollari

Sevgiliyle Barışmanın Yolları

Bayanlar erkeklere göre çok daha duygusal, titiz ve narinlerdir. Bu nedenle kadın ile erkek arasında çok ufak şeylerden dolayı sorunlar olabilir. Sorunun nedeni büyük yalanlar, aldatma veya büyük hatalar olmadığı sürece, ilişkinizi sürdürmeniz için barışmanız belkide sizin için en iyisi olacaktır.

Ayrılma Aşaması..

Tartışmalar ufak şeylerden başlar ve bu git gide büyür. Zamanla karşılıklı gözden düşmeler, itibarın azalması ve son olarak ayrılıklara neden olabilir. Ayrılık aşamasından sonra yeni bir arayış içerisine giren erkek ve bayan, birilerini bulsalar dahi birbirinin verdiği hazzı ve tadı yeni ilişkilerinde bulamazlar. Gelenler gideni aratır diye bir söz vardır işte tamda bu söz her şeyi açıklıyor.

Bu aşamadan sonra kız veya erkek tekrardan eski ilişkilerine dönmek ve o tadı, duyguyu tekrardan yaşamak ister. Çünkü ikisi de bazı duyguları, sıcaklığı ve yaşanmışlıkları özlemişlerdir. Aslında buradan anlaşıldığı üzere, hataların peşinden gitmek yerine daha ılımlı, anlayışlı ve sevgi üzerine kurulu bir ilişki yaşamak onlar için daha faydalı olacaktır.

İlişkilerimizde Daha Dikkatli Olmalıyız!

Bu nedenle yaşadığımız birlikteliklerde saygı ve sevgiye önem verilmesi, birbirini rencide edici hareketlerden uzak durulması ve özellikle birbirinize daha fazla değer vermelisiniz. Eğer ufak tefek hatalarınız var ise karşılıklı olarak bu hataları örtmeli ve bunu bir sorun haline getirmemelisiniz. Unutmayın ki kusursuz insan yoktur, her insan hatalıdır, yapabilir de. Bu nedenle ilişkilerde daha ılımlı, sıcak ve sevgiye dayanan hal ve hareketler içerisinde olunmalıdır.

Sevgilimle Küsüz? Nasıl Barışabilirim?

Sevgiliniz ile ayrıldıysanız veya aranız bozuksa ve barışmak istiyorsanız öncelikli olarak yukarıda yazılanları anladığınıza emin olun. Tamam ben sizi anladım diyorsanız, yapmanız gereken şey karşınızdakine güler yüzlü, sıcak davranmak olacaktır. Asla ve asla egolarınızı ön plana çıkararak bir tavır sergilemeyin.

Alttan alır bir tavır sergileyerek, yüz yüze görüşürken hatalarınız var ise bunu karşılıklı olarak kabul edip, daha dikkatli olacağınıza dair birbirinize sözler verin. Özellikle bayanların biraz daha sıcak, ılımlı olması gerekir. Erkek yapısı gereği biraz daha otoriter ve sert yapıdadır. Ama kız ne kadar sıcak, güler yüzlü davranırsa erkek o kızı asla red edemez. Hele ki bir şeyler yaşamış ve anılarınız var ise…

İçinizdeki sevgiyi, onu istediğinizi cesur bir şekilde söyleyin. Göz temasını etkili bir şekilde yapın. Son olarak masum bir şekilde sarılın. Sizi red etmeyecektir.

 1. Neden barışmak istiyorsunEski sevgilinle barışmadan önce bunu neden istediğini kendine sormalısın. Amacın onu çok sevdiğin için geri getirmek mi yoksa onun sana yaptıklarından sonra ondan intikam almak mı? Bu sorunun cevabı 1 ise diğer maddelere geçebilirsin zira 2. madde mantıksız ve saçma olacaktır.
 2. Senden ayrıldığı için yaşadıklarından pişman olma: Onu çok sevmek gerçekleri görmene engel olmuş olabilir. Bazen hoşlanma ve sevme birbiri ile karıştırılıyor. Öncelikle onu gerçekten sevip sevmediğine karar ver. Bundan sonrası için de sadece sevmenin ilişkinin iyi gideceğine anlamına gelmeyeceğini kendini inandır. Sadece senin sevginin ikinize de yeteceği gibi saçma bir düşünceden bir an önce vazgeç. İlişkideki olumsuzlukları düşün ve bunları çözebileceğinden eminsen onu tekrar kazanmaya çalış. Aynı hatalarla başlanılan ilişki yine bitecektir.
 3. Güçlü ol! Ezik gibi davranma! : Sevdiğin insan, seni sevmediği için değil hayatındaki bazı olumsuzluklardan dolayı senden ayrılmış olabilir. Bu yüzden ona “her şeyim sensin”, “sensiz yaşayamam”, “sensiz ben bir hiçim” gibi kendini küçük düşüren şeyler söyleme ki sana geri dönme ihtimali olsun.
 4. Hatalı olduğun kısımları kabullen: Ayrılığın tek sorumlusu olarak karşı tarafı görme. Olgun ve medeni bir insan gibi hataları gözden geçirip kendinden kaynaklanan yerleri kabul et. Olgun ve erdemli davranışlar onun sana geri dönmesini sağlayacaktır.

Asla Yapılmaması Gereken Şeyler

 1. Asla Arkadaş Kalmaya Çalışmayın: Eski sevgilinizle ayrıldığınız için arkadaş kalmaya çalışmak, yapılan en büyük hatadır. Eski sevgili ile arkadaş kalmak veya kalmaya çalışmak yalnızca size zarar verecektir. Ayrılan insanlar sevdiğini kaybetmemek ve yakınında olmak için bu yöntemi seçerler ama eğer geri dönmesini istiyorsanız bunu asla yapmayın. Eğer içinizde ona karşı hiçbir duygu kalmadıysa arkadaş kalabilirsiniz fakat seviyorsanız ve dönmesini istiyorsanız bunu yapmayın.
 2. Son bir kez buluşmak istemek: Duygularını yitirmiş, bitmiş bir ilişki için son kez buluşup, elini tutup, gözüne bakıp, sarılmak istemek yine sadece ve sadece size verecektir. İlişkinin bitmesini karşı taraf istediyse ve size karşı bir duygu beslemiyorsa zaten son buluşmada da size karşı bir şey hissetmeyecektir. Bu durumu gördüğünüzde daha fazla üzüleceksiniz.
 3. Asla ikinci bir şans için yalvarmayın: Kafasına ayrılığı koymuş bir insana yalvarmak onu size tekrar aşık etmeyecektir. İçinizden bunu yapmak geliyorsa bile bir şekilde aklınızdan silin. Çünkü bu onun size acıyarak bakmasına neden olacaktır. Bu şekilde geri dönmesini sağladığınız biri size sadece acıdığı için geri dönmüş ve ilk fırsatını bulduğunda sizi tekrar terk etmiş olacaktır.
 4. Eşyaları geri vermek istememek: Eşyalarını vermeyeyim, nasıl olsa ister ve tekrar görüşürüz gibi hayaller kurarsanız muhtemelen duyacağınız cümle “eşyalarımı kargoya ver” olacaktır ve bu da size ekstra bir hayal kırıklığı yaşatacaktır. Bu eşyaların sizde kalması size onu hatırlatacak ve üzülmenize sebep olacaktır. Bu yüzden ayrıldıktan hemen sonra bu eşyaları yok edin.
 5. Bunalım takılmak: Sosyal medyadan dram içerikli paylaşımlar yapmak, kendini abur cubura vermek, kişisel bakıma önem vermemek ve kendinizi eve kapatmak onu size geri getirmeyecektir. Aksine sizi bu şekilde görmesi sizden daha fazla soğumasına ve uzaklaşmasına sebep olacaktır. Sizi öldürmeyen şey güçlendirir o yüzden zaaflarınızı ve zayıf yönlerinizi kimseye göstermeyin. Sürekli mutlu olacak şeyler bulun.
 6. Kıskandırmaya çalışmak: Yapılan en büyük saçma hareketlerden bir tanesidir. Ayrıldığınız kişi sizi başka biriyle gördüğünde, “ben ne kaybetmişim” diye düşünerek asla kollarınıza koşmayacaktır. Bu şekilde hem kendinize hem de o yalandan birlikte olduğunuz kişiye yapılan bir haksızlık olacaktır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap