İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternetten Para Kazanma
  3. En Karlı Küçük İşletme Fikirleri
Trendlerdeki Yazı

En Karlı Küçük İşletme Fikirleri

Farklı alanlarda işletmeler kurarak, daha düşük maliyetlerle yüksek gelir elde etmek mümkündür. En karlı küçük işletme fikirleri başlıklı bu yazımızda, bu fikirlerden bazılarını sizlere sunacağız. Kendi işimi kurmak daha kararlı olan ancak yüksek maliyetlerden

kucuk-isletme-fikirleri

Farklı alanlarda işletmeler kurarak, daha düşük maliyetlerle yüksek gelir elde etmek mümkündür. En karlı küçük işletme fikirleri başlıklı bu yazımızda, bu fikirlerden bazılarını sizlere sunacağız. Kendi işimi kurmak daha kararlı olan ancak yüksek maliyetlerden kaçınanlar için hazırladığımız bu liste, düşük maliyetlerle kazanç sağlayabileceğiniz yeni iş fikirleri olarak görülebilir.

Düşük Maliyetlerle En Karlı Küçük İşletme Fikirleri

Düşük Maliyetli Bayilikler Almak

Bayilik alacağınız firmanın illaki çok büyük ücretler talep etmesine gerek yok. Çiğ köfte bayiliği başta olmak üzere, meyve bar bayiliği gibi çeşitli bayilikler alarak düşük maliyetlerle hatırı sayılır bir kazanç elde edebilirsiniz. Bunun için doğru adım atmalı ve açacağınız bayinin doğru konumda olmasına dikkat etmelisiniz. 

Oto Yıkama Hizmetleri 

Klasikleşmiş bir iş fikri olsa da, oto yıkamacı açmak doğru konumun seçilmesi halinde hala kazandıran iş fikirleri arasında yer almaktadır. Hem işletme kurulum maliyeti ve hem de işletim maliyetlerinin az olması, özellikle düşük sermayeli yatırımcıların dikkatini çekecek niteliklere sahiptir.

Çocuklara Yönelik Oyun Alanları 

Özellikle eğitici oyun merkezleri kurarak, ciddi kazançlar elde edilmesi mümkündür. En karlı küçük işletme fikirleri arasında bu öneriyi uygulayan farklı firmalar bayilik verecek konuma gelmiş olsa da, siz bayilik almadan böyle bir işletme kurabilirsiniz. 

Ailelerin çocuklarıyla vakit geçirmesi ve aynı zamanda çocukların eğitimine yönelik bir yun işletmesi olması, ciddi anlamda müşteri kazanmanızı sağlayacaktır. 

Gayrimenkul Danışmanlığı 

Hangi şehirde olursanız olun, işini bilen tüm gayrimenkul danışmanlarının ciddi paralar kazandığını görebilirsiniz. Özellikle internetin gücünü de kullanarak, aktif bir şekilde gayrimenkul danışmanlığı yapabilir ve çok küçük bir yatırımla kazanç elde edebilirsiniz.

Hobi Dünyası Oluşturmak 

Türkiye’de henüz fazla yaygınlaşmamış olan hobi dünyaları, en karlı küçük işletme fikirleri arasında kazanç sağlayabileceğiniz yöntemlerden biridir. Farklı hobilere yönelik bir işletme kurarak, yaşlı ya da genç fark etmeksizin insanların hem vakit geçirip hem de çeşitli el sanatları öğrenmesine imkan vererek kazanç sağlayabilirsiniz.

Dikey Tarımcılık 

Üretime dayalı faaliyet göstermek istiyor ve ciddi bir yatırım yapacak birikiminiz yoksa, dikey tarımcılık yapmayı deneyebilirsiniz. Çok küçük alanlarda tarıma yönelik faaliyetler yaparak, kazanç sağlamak mümkündür. Türkiye’de yeni yaygınlaşmaya başlayan dikey tarımcılık, Avrupa ve Amerika gibi yerlerde daha yaygın bir şekilde yapılmaktadır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Bilgisayarla 2001 yılında tanıştım. O günden beri peşini hiç bırakmadım. 2005 yılında ilk web sitemi kurdum ve o saatten sonra bu sanal dünyadan hiç kopmak istemedim. Kimya Mühendisi olmama rağmen meslek hayatımda Bilgisayarı seçtim. Bundan sonra da hayatımda hep Bilgisayar olacak. Şimdiki hedefim SEO uzmanı olmak.

Yorum Yap