İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. İnternetten Para Kazanma
 3. En Karlı İnternetten Para Kazanma Yöntemleri
Trendlerdeki Yazı

En Karlı İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

İnternet üzerinden para kazanmanızı sağlayacak farklı birçok yöntem bulunmasına rağmen, bazı yöntemler bir evin geçimini sağlayacak miktarda para kazandıracak işlerdir. En karlı internetten para kazanma yöntemleri arasında tavsiye edebileceğimiz iş fikirleri

internetten-para-kazanma

İnternet üzerinden para kazanmanızı sağlayacak farklı birçok yöntem bulunmasına rağmen, bazı yöntemler bir evin geçimini sağlayacak miktarda para kazandıracak işlerdir. En karlı internetten para kazanma yöntemleri arasında tavsiye edebileceğimiz iş fikirleri, evden rahatlıkla çalışarak geçirmenizi sağlayabileceğiniz iş fikirlerinden oluşmaktadır.

Kesin ve En Karlı İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 

Makale Yazarlığı

İnternetten para kazanma yolları denildiğinde akla ilk gelen yöntemlerden biri, hiç şüphesiz ki makale yazarlığı yapmaktır. SEO uyumlu makale yazma konusunda biraz araştırma yapıp tüm detaylarına hakim olduktan sonra, bilgisayardan yazı yazarak para kazanmak mümkündür. 

Bu yöntem sayesinde sadece bilgisayardan değil aynı zamanda eski ya da yeni nesil bir cep telefonundan yazı yazarak da para kazanabilirsiniz. Makale yazarak ayda ne kadar para kazanabilirim? Sorusu, bu yazıyı okuyanlar tarafından en sık sorulacak sorulardan biridir. Bu soruya hemen cevap verecek olursak, bir işçi için geçerli olan mesai saatlerine ve çalışma performansınızı dikkate alarak, aylık en az 2000 TL para kazanmanın mümkün olduğunu söyleyebiliriz. 

İyi bir performans göstererek, bu işten aylık 5000 TL’ye kadar para kazanmak mümkün olurken, daha az çalışanların doğal olarak kazançlarının düşük olacağını hemen belirtelim. 

Makale yazarlığı yaparak para kazanmak için, dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlara da kısaca değinecek olursak, şunları söyleyebiliriz. 

 • Yazılacak içeriklerin kesinlikle kopya olmayıp, araştırdığınız konunun kendi cümlelerinizle tekrardan yazılması gerekir.
 • SEO uyumlu makale nasıl yazılır? Sorusuna cevap arayarak, makalenin SEO uyumlu olmasına kesinlikle dikkat edilmelidir. 
 • İçerik yazılan dilin imla ve yazım kurallarına dikkat edilmelidir. 
 • Yazılacak makalenin giriş, gelişme ve sonuç bölümleri dikkatli bir şekilde hazırlanmalı ve makaleler birkaç alt başlıktan oluşmalıdır.

Makale yazarak para kazanmak hakkında birçok detayı olsa da, belirli kuralları dikkate alarak bu işi yapmak zannedildiği kadar zor değildir.

Yazacağınız içerikleri Google arama motoruna “webmaster forumları” yazarak arama yaptığınızda, karşınıza çıkacak forum sitelerine üye olarak burada içerik hizmeti almak isteyen web sitesi sahiplerinden satabilirsiniz. Web sitesi sahipleri alacakları içerikleri, kendi internet sitelerinde kullanmaktadır.

YouTube ile internetten para kazanma 

En karlı internetten para kazanma yöntemleri arasında YouTube, önemli bir kazanç kapısı haline gelmiştir. YouTube üzerinden açacağınız kanalda, insanların ilgisini çekebilecek kendinize özgü videoları paylaşarak para kazanabilirsiniz. Her işte olduğu gibi bu işten de para kazanmak için, dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. 

YouTube’dan daha çok para kazanmak için, şu önerileri dikkate almanız faydalı olacaktır. 

 • İnsanların aklında kalacak, video içerikleri ile alakalı kanal ismi bulmak kanalınızı büyütmek için daha faydalı olacaktır.
 • Kanalınızın profil ve kapak fotoğrafının özel hazırlanmış olması da, profesyonel bir görüntü açısından önemlidir. 
 • En önemlisi ise kanalda yayınlayacağınız videoların, özgün yani kopya olmamasıdır. 
 • Videoların telif hakkı içeren unsurlar barındırmamasına da, dikkat edilecekler arasındadır. 
 • İnsanların ilgisini çekecek videolar paylaşarak, videoların daha fazla izlenmesi sağlanmalıdır. 
 • Kanalda mümkün olduğunca haftada birkaç kez video yayınlanarak kanalın güncel tutulması, başarı sağlamak için hayati öneme sahiptir.
 • YouTube kanalından para kazanmak için, yukarıda sayılanların dışında yayınlanan videoların ses ve görüntü kalitesi de oldukça önemlidir.

YouTube’da yayınlanan videolardan, video izlenme süresi ve videolarda gösterilen Google reklamlarına insanların tıklaması durumunda kazanç elde edilir. Kazanacağınız para Google tarafından hesabınıza yansıtılırken, aylık 200 TL ödeme eşiğine gelindiğinde paranızı banka hesabınıza çekebilirsiniz. 

Kazancınızı Google’dan alacak olmanız, bu işin güvenilirliği hakkında fazla söze gerek bırakmamaktadır. YouTube kanalından ne kadar para kazanırım? Sorusunu soracak olanlara net bir cevap vermek, oldukça zordur. Yayınlayacağınız videoların sayısı, izlenme süreleri ve reklamlara tıklanması gibi çeşitli faktörler, YouTube kanalından kazanılacak paranın miktarını etkilemektedir. 

En popüler olan Türk YouTube kanalları, bu işten aylık on binlerce lira kazanmaktadır. Bunu başarmak zor olmadığı gibi, çok basit de değildir.

Web Sitesi Kurarak İnternetten Para Kazanmak 

Web sitesi kurarak internetten para kazanmak, yine internetten yapılabilecek karlı işler arasındadır. En karlı internetten para kazanma yöntemleri arasında yer alan web sitesi kurmak, birçok insanın deneyip başarılı olamadığı yöntemlerden biridir. Ancak kesinlikle de o kadar zor değildir. Günümüzde birçok insan hızlı ve kolay kazanmanın peşine düştüğü için, web sitesinin olgunlaşma ve para kazandıracak seviyeye gelme sürecini bekleyememekte ve projeyi kısa sürede iptal etmektedir.

Web sitesi üzerinden para kazandıracak yöntemler, çeşitlilik arz etmektedir. Bu yöntemleri kısaca değinecek olursak, şunları söyleyebiliriz. Google Adsense reklamları tanıtım yazıları özel firma reklamları ürün satışı satış ortaklığı yöntemleri bu yöntemler web sitesi sahiplerinin para kazanmalarına imkanı vermektedir.

Web sitesi açarak para kazanmak için, açılan web sitesine sıklıkla içerik girilerek sitenin güncel kalması sağlanmalıdır.  Günde minimum bir içerik girilmesi tavsiye edilse de, günlük olarak ne kadar fazla içerik girilirse, sitenin Google sonuçlarında yükselmesi de ona göre çok daha hızlı olacaktır. Dolayısıyla ziyaretçi sayısı fazla olan web sitesi, sahibine daha fazla para kazandıracaktır. 

Google reklamları ile para kazanma metodu, daha çok reklamların tıklanmasına dayalı bir sistemdir. Yapılan araştırmalar web sitelerine giren her 100 kişiden 3 tanesinin, ortalama olarak reklamlara tıkladığını göstermektedir. 

Web sitesinin içeriği, konusu ve kalitesi gibi farklı hususlara göre ortalama 0,20 kuruş tıklama ücreti olarak düşündüğümüzde, her 100 ziyaretçi için tahmini olarak günlük 0,60 kuruş kazanç sağlanabilir. Günlük ziyaretçi sayısının binler hatta on binlerce kişi olduğunu düşünürsek, ortaya tatmin edici bir rakamın çıkması söz konusu olacaktır.

Sosyal Medya Siteleri İle Para Kazanmak 

En karlı internetten para kazanma yolları arasında, sosyal medya sayfaları başta olmak üzere profiller üzerinden de kazanç sağlanabilir. Bu yöntemlerle para kazanmak için, takipçi sayısının ciddi anlamda yüksek olması gerekir. 

Sosyal medya sayfalarınızdaki takipçi sayınızın yüksek olması durumunda, gönderi şeklinde reklamlar paylaşabilir, kendinize ya da satış ortaklığı yaptığınız firmalara ait ürün veya hizmet satışı yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda web site linkleri paylaşarak anlaşmalı olduğunuz web sitelerine ziyaretçi gönderimi karşılığında da, para kazanmak mümkün olmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap