İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternetten Para Kazanma
  3. El Örgüsü Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

El Örgüsü Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Evinizde ek iş olarak örgü işi yapma düşüncesi ev hanımları ve çalışan bayanlar için çok güzel ve kazançlı bir iştir. Bu işi yaparken hem ev işlerinizi yapmanız hem kendinizi motive edebilmeniz hem de kazanç elde edebilmeniz mümkündür.

orgu-orerek-para-kazanma

El Örgüsü Yaparak Para Kazanmak

Evinizde ek iş olarak örgü işi yapma düşüncesi ev hanımları ve çalışan bayanlar için çok güzel ve kazançlı bir iştir. Bu işi yaparken hem ev işlerinizi yapmanız hem kendinizi motive edebilmeniz hem de kazanç elde edebilmeniz mümkündür. Çoğu bayan için örgü yapmak hem bir terapi hem de eğlenceli bir iştir.

Gittiğiniz yerlerde ve kendi evlerinizde de yapabileceğiniz bu iş ile kazanç elde etmek çok mantıklı bir girişimdir. Sizler de takdir edersiniz ki bir zamanlar giyilen kıyafetlerin çoğu elde örülürmüş. Tekstil dünyasının gelişmesi ile el örgüsü eskisi kadar revaçta olmasa da günümüzde özellikle bebek kıyafetleri için el örgüsü ürünler almak isteyen pek çok kişi bulunmaktadır.

Örgü örmeyi seven bayanlar el yapımı ürünleri ile gurur duyarlar ve ürünlerinin tanınması için çaba sarf ederler. Sizler de el becerisine sahip bayanlar iseniz el örgüsü ürünlerini çeşitli mecralarda satışa sunabilirsiniz. Bazı insanların hayal dünyasında el işi ürünleri yaparak kalıcı bir meslek sahibi olmak yatar. Bu hayalleri olan insanlardansanız işe küçük satışlar yaparak ilk girişimi yaparak başlayabilmeniz mümkündür. Öncelikle kendinize güvenin, kararlı olun ve el çabukluğunuzu geliştirerek yepyeni modeller geliştirin.

Ürün Değerinizi Ve Pazar mantığını Öğrenin

Belki yalnızca birkaç lira kazanmak için bile sevdiğiniz işi yapmak istersiniz. Veya yeni kazançlar elde etmek için birkaç tane yün almaya yetecek kadar para kazanabilirsiniz. Bu işi tatmin edici buluyorsanız kendi işinizi de kurabilmeniz kuvvetle muhtemeldir. Bu işi yaparken amaçlarınızı bilerek gerçekçi olmanız gerekmektedir.

Ürün değerinize güvenin. Ve yalnızca bir çorap bile örmüşseniz bu işte en iyi olduğunuzu karşı tarafa bildirin. Özel ihtiyaçları olan kişiler ile temas kurun. Kaşmir hırkalar giymek isteyen kişiler, çocuklarına ve torunlarına kıyafet satın almak isteyen insanlar ile tanışın ve onlara istedikleri modellerde kıyafetler tasarlayarak evde örgü örme işine başlayın.

Anlaşmış olduğunuz insanların birçoğu ödemeyi ürünlerini teslim aldıktan hemen sonra yapmaktadır. Sizler de istedikleri güzellikte ürünler yaptıysanız anlaşmış olduğunuz kişilerden yeni siparişler almanız da büyük bir olasılıktır. Bir diğer olası müşteri profili de tekstil dükkânlarıdır. Bu dükkân sahipleri sizlerden satın aldıkları el örgüsü ürünleri konsinye mağazalara gönderirler. Bu firmalar beğeni ile karşılarsa sizden yüklü bir miktarda sipariş de alabilirler.

El İşinde İzlenmesi Gereken Yöntemler

El işi ve örgü yaparak para kazanmak aslında hanımların uzun yıllardır yaptıkları para kazanma yöntemlerinden bir tanesidir. Bu işi büyütmek de yine siz bayanların elindedir. Ayrıca günümüz şartlarında interneti kullanarak el becerilerinizi geliştirebilmeniz mümkündür. İnternet üzerinden binlerce farklı modele ulaşarak yeni tasarımlarla el becerilerinizi de geliştirebilirsiniz. Bu sayede satışını yapacağınız ürünler çeşitlenmektedir. Örneğin ürünlerinizi tanıdığınız çeyiz dükkânları, konfeksiyoncular gibi işletmelere götürerek satış yapma olasılığınızı arttırmanız da mümkündür. Sizler de evlerde örgü yapma ile para kazancı elde edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap