İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. İnternetten Para Kazanma
 3. 2020 Oyun Oynarak Para Kazanma Yöntemleri
Trendlerdeki Yazı

2020 Oyun Oynarak Para Kazanma Yöntemleri

Oyun oynamak her ne kadar bir meslek olarak başlamasa da, bunu meslek haline çevirmek, hatta kariyer yapmak oldukça mümkün gözüküyor.

oyun-oynayarak-para-kazanma

Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır

Oyun oynamak her ne kadar bir meslek olarak başlamasa da, bunu meslek haline çevirmek, hatta kariyer yapmak oldukça mümkün gözüküyor. Sosyal medya veya YouTube projeleri gibi, para kazanamama ihtimaliniz de var elbette. İnsanın aklına gelmiyor değil, “ya tutarsa?”

Oyun Oynayarak Para Kazanma Yöntemleri

Oyun oynayarak para kazanma konusunda kariyerinizi geliştirebileceğiniz ve para kazanmaya başlayacağınız bazı yöntemler var. Bu yöntemleri sizler için bir araya getirdik.

Oyun Oynarken Canlı Yayın Yaparak Para Kazanmak 

Twitch ve YouTube gibi canlı yayın platformlarının revaçta olması, oyuncuların bu platformlardan elde ettikleri gelirleri de arttırdı. Bilgisayarınızda oyun oynarken bu uygulamar üzerinde canlı yayın yapabilirsiniz ve ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Canlı

Platformlarda oyun tabanlı canlı yayın yapabilmek için iyi bir internet bağlantınızın olması ve güncel oyunları oynayabilmeniz için yüksek donanımlı bir bilgisayara ihtiyacınız var.

Oyun Rehberi Hazırlayarak Para Kazanma 

Oyuncular, yeni bir oyuna başlamadan önce internette araştırma yapmayı sever. Oyun rehberi niteliğinde hazırlanacak olan içeriklerin okunması yadsınamaz durumlardan bir tanesidir. Oyun rehberi hazırlamak için bir blog açabilir, yada yine YouTube üzerinde bilgilendirici videolar çekebilirsiniz.

Öncelikle popüler bir oyun bulmak ve nasıl oynanacağını çözmek gerekiyor. Herkesin bildiği bir oyunu veya ipucunu bloğunuzda veya YouTube kanalınızda anlatmak, potansiyel izleyici kitlenizde heyecan uyandırmayacaktır.

E-Spor  Para Kazanma Yöntemi 

2019 yılı itibari ile ünlenen, 2020 yılında ise altın çağını yaşayan e-Spor, oyun oynayarak para kazanma amacı güden tüm oyunların uğrak yöntemidir. LOL, Dota 2, Counter Strike gibi online oyunlarda bileğinize güveniyorsanız, kendinizi profesyonellerin olduğu bir mecraya sokmanızın tam vaktidir. Gerçek bir sporcu gibi antreman yapmalı, beslenme ve uyku düzeninize dikkat etmelisiniz. Günümüzde e-Spor üzerinden milyonlarca dolar kazanan oyuncular olduğu gibi, bu kadar profesyonel oyuncunun içinde oynamayı beceremeyen bir çok oyunda da mevcuttur.

En Çok Para Kazandıran Oyunlar Nelerdir

Oyun oynayarak para kazanabilmek için, öncelikle bu oyunlara sahip olmak gerekiyor. STEAM üzerinden aşağıda listelenmiş olan tüm oyunları satın alabilirsiniz. Listeli oyunlarda başarılı olmanız durumunda, ayda binlerce dolar kazanabilirsiniz. Çoğu oyuncu, oyun oynayarak para kazanabilmek için, sıfırdan başlamak yerine, geliştirilmiş ve bir yere getirilmiş karakterleri satın alarak başlar. Oyun üzerinden para kazanamasanız bile, karakter satışı yaparak yüksek meblağlar elde edebilir, karakter geliştirip satarak sürekli bir gelir sağlayabilirsiniz. E-spor dahil olmak üzere, tüm mecralarda en çok para kazandıran 10 oyun şöyle sıralanmıştır. Bu oyunlar, yüksek potansiyel ve aksiyon içermeleri sebebiyle, oyuncuya maddi gelirlerin yanında eğlence fırsatı da sunmaktadır.

 • Counter Strike
 • League of Legends
 • Dota 2
 • Playerunknown’s Battleground
 • Depth
 • H1Z1
 • RUST
 • TEAM FORTRESS 2
 • SURVIVAL ZOMBIES
 • CAPSA
Önerilen Yazı
2020 Evden Para Kazanma Yolları (Güncel Liste)
Yorum Yap

Yorum Yap