İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Diğer
 3. 2020 İmplant Diş Fiyatları (Güncel Fiyatlar)

2020 İmplant Diş Fiyatları (Güncel Fiyatlar)

Çene kemiğine yerleştirilen, protezlere destek olmak için yapılan yapay diş kökleridir. Eksik olan dişlerinizin yerine yapılır ve uzun ömürlüdürler.

2020-implant-dis-fiyatlari
1

İmplant Diş

Dişlerinize sağlıklı bakmanız, sık sık kontrole gitmeniz ve günde 2 kere fırçalamanız tahmin edemeyeceğiniz kadar çok önemlidir. İleriki zamanlarda bunların hiç birini yapmamanın pişmanlığını yaşayabilirsiniz ve kendinizi sürekli dişçide bulabilirsiniz. Sadece bu da değil ağız sağlığınızı tehlikeye atmış olursunuz, yemek yiyemez, gönlünüzce her istediğiniz içeceği içemez hale gelirsiniz. Artık bunlar çok geçse, bu ve benzer sebeplerden dişlerinizi kaybettiyseniz ya da kaybetmeye yakınsanız bunun üzerinde implant diş yaptırmayı düşünmeye başlamalısınız.

Çürüyen dişler, mücadele edebildiği kadar mücadele eder ama sonunda en ufaka bir ısırıkta veya kendi kendine düşer. Öyle durup dururken ya da anlaşılmaz şekilde değil, acıyarak, sizi ağrıdan hiçbir şey yapamayacak hale getirerek hatta şişerek tepkilerini gösterirler. Dişin çekilmesi ve onun yerine implant diş takılması artık tek çarenizdir.

İmplant Nedir?

Çene kemiğine yerleştirilen, protezlere destek olmak için yapılan yapay diş kökleridir. Eksik olan dişlerinizin yerine yapılır ve uzun ömürlüdürler. Hayatınız boyunca implant yapılan dişiniz size problem yaşatmamaya başlayacak. İmplantın yapıldığı madde titanyumdur.

İmplant Diş Kimlere Yapılır?

Sağlık durumu iyi olan, diş etleri ve çene kemiği implantın takımında problem yaratmayacak ve yapımını destekleyecek oranda kemik bulunuyorsa hiç şüphesiz implant diş taktırabilirsiniz. Ağız bakımını ihmal etmiyorsanız da implant yapımının başaralı sonuçlanması çok yüksek. Kemik yapınız yeterli değilse yaptıramazsınız anlamına gelmiyor fakat kemik eksikliğinden dolayı yapım sürecinde zorlanacaksınız.

Her dişçinin kendine has implant markaları vardır. İmplant diş yaptırmaya karar verdiğiniz ve onayı aldığınız anda doktorunuzun kullandığı ürünleri araştırabilir veya detaylı bilgi alabilirsiniz.

2020’de İmplant Diş Fiyatları Ne Kadar?

İmplant yapılırken kullanılan ürünler, KDV gibi bir çok nedenden dolayı tam ve kesin fiyatlar verilemiyor. Her dişçinin kendine göre bir fiyat çizelgesi var ve bu şekilde de ilerliyorlar. Ama genel olarak bir bilgi vermem gerekirse şöyle açıklayabilirim;

 • Kemik içi implant: KDV Dahil 1.380 TL
 • Sert Doku Greftleme: KDV Dahil 620 TL
 • İmplant Çıkarılması: KDV Dahil 540 TL
 • Diş Çekimi: 145
 • Gömülü Diş Çekimi: 475 TL

Tek Diş İmplant Fiyatları

İmplant Sayısı Eksik Diş Sayısı İmplant Markası Kaplama Türü İmplant Fiyatı
1 1 Yerli Metal Porselen 1350- 1850 TL
1 1 Avrupa Metal Porselen 2650- 3150 TL
1 1 A-plus Metal Porselen 1950- 3450 TL
1 1 Yerli Zirkonyum Porselen 1650- 2150 TL
1 1 Avrupa Zirkonyum Porselen 2950- 3450 TL
1 1 A-plus Zirkonyum Porselen 3250- 3750 TL
1 1 Yerli C-MAX 1750- 2250 TL
1 1 Avrupa C-MAX 3050- 3550 TL
1 1 A-plus C-MAX 3350- 3850 TL

İmplant diş yaptırmak istiyor, fiyat ve daha fazlasını merak ediyorsanız; diş doktorlarına danışmanızı ve aralarından size en uygun olanını seçmenizi öneriyorum.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. admin_avatar
  2 sene önce

  Tek diş implant fiyatı ne kadar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir