İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Ekonomi
 3. 2020 Giyim Bayiliği Veren Firmalar

2020 Giyim Bayiliği Veren Firmalar

Türkiye, tekstil açısından oldukça başarılı ülkeler arasında yer almaktadır. Gerçekleştirilen üretimlerin başarılı olması nedeni ile yurt dışında satış yapabilme imkânı da doğmaktadır.

2020-giyim-bayiligi-veren-firmalar

Giyim Bayiliği Veren Firmalar (2020 Güncel Liste)

Türkiye, tekstil açısından oldukça başarılı ülkeler arasında yer almaktadır. Gerçekleştirilen üretimlerin başarılı olması nedeni ile yurt dışında satış yapabilme imkânı da doğmaktadır. Giyim konusunda her geçen gün farklı bir markanın hizmet verdiği ülkemizde bayi hizmetleri de devreye girmektedir. Giyim bayiliği veren firmalar her geçen gün artmakta ve belirli şartların sağlanması koşulu ile isteyen kişiler bayilik alabilmektedir.

2020 yılı itibariyle giyim bayiliği veren firmalar:

 • Ayakkabı Dünyası (Ayakkabı)
 • BTM Moda (Bilinçli Tüketici Mağazaları)
 • Bücürük (Çocuk Giyim Mağazaları)
 • Ceyo (Giyim Markası)
 • Defacto (Uluslararası Giyim Markası)
 • Kiğılı (Kurumsal Giyim Markası)
 • MCR (Spor Giyim)
 • Mite Love (Giyim Markası)
 • Modasima Tekstil (İç Giyim)
 • Rubys (Giyim Markası)

Bu firmalar bilindik firmalar arasında yer almaktadır. Bilindik firmalardan alınan bayilikler, diğer bayiliklere oranla daha fazla para kazanmanızı sağlayacaktır.

Giyim Bayiliği Alabilmek İçin Gerekli Olan Şartlar

Giyim bayiliği veren firmalar ile anlaşabilmeniz için çeşitli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şartları yerine getirmeniz halinde bu firmalar ile anlaşma sağlamanız oldukça kolaylaşacaktır. Bir firmanın bayilik verebilmesi için gerekli olan ilk koşul sermayeye sahip olmanızdır. Kurumsal firmalar genellikle sermaye koşuluna oldukça dikkat etmekte ve yüksek bütçeli sermayeye sahip olma koşulunu yerine getirmenize dikkat etmektedir.

Sermaye koşulunu yerine getirdiğiniz zaman dükkan boyutu hakkında da firmaları bilgilendirmeniz gerekmektedir. Dükkân boyutunu belirttikten sonra diksiyon ve iletişim kuvvetinize dikkat edilmektedir. Firmalar için önemli olan koşullardan biri de bu işi aldığınız zaman satış yapıp yapamayacağınızı tartmaktır. Bu koşulları yerine getirdiğiniz zaman firmalar, bayilik verebilir.

Giyim Bayiliği Almanız Durumunda Dikkat Etmeniz Gereken Koşullar

Giyim firmaları genellikle uluslararası çalıştığı için reklam faaliyetlerine dikkat etmektedirler. Bu nedenle bayilik işlemlerine oldukça dikkat ederler. Giyim bayiliği veren firmalar söz konusu olduğu zaman tercihinizi en iyisinden yana yapmalısınız.

Firmaların ürünlerini incelemeden bayilik alıp almama konusunda karar vermemelisiniz. Satışı siz gerçekleştireceğiniz için reklam konusunda harcamalardan kısmayan bir firmanın olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra firmanın, bir sorun yaşamanız durumunda size yardım edebilmesine dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda sermaye koşulunun da bütçenizi aşmayacak durumda olmasına dikkat etmeli ve seçiminizi bu tarz bayilerden yana yapmalısınız.

Yorum Yap

Yorum Yap