İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternetten Para Kazanma
  3. 2020 Evde Makale Yazarak Para Kazanmak

2020 Evde Makale Yazarak Para Kazanmak

2020 yılı itibari ile yaşanan ekonomik sıkıntılar, insanları ek gelir elde etme arayışına sürükledi. Arama motorlarında son günlerin en çok aratılan kelimesi “evde makale yazarak para kazanma” oldu.

makale-yazarak-nasil-para-kazanilir

Evde Makale Yazarak Para Kazanma Taktikleri

 2020 yılı itibari ile yaşanan ekonomik sıkıntılar, insanları ek gelir elde etme arayışına sürükledi. Arama motorlarında son günlerin en çok aratılan kelimesi “evde makale yazarak para kazanma” oldu. Borsa’dan Forex’e, IVR’den Bitcoin’e kadar bir çok internetten para kazanma yöntemi mevcut. Ancak hiçbiri, makale yazarlığı kadar istikrarlı sonuçlar vermedi. Gelin bu sorunun cevabını birlikte arayalım.

Evde Makale Yazarak Para Kazanmak Mümkün mü?

Günümüzde hizmet sektörü tamamı ile internet ortamında da yer alıyor. Fiziksel bir ürünü almadan önce bile internet sitelerinde yer alan yorumları okuyup, bilgi edinerek satın alma davranışı göstermemiz kaçınılmaz bir gerçektir. Asıl soru şu, yazı dilinin bu kadar etkili olduğu bir Dünya’da, makale yazarlığı yaparak para kazanmanın yöntemleri nelerdir? Makale yazarak para kazanmanın bazı farklı yöntemleri vardır. Bunlardan bazıları; tanıtım yazısı yazmak, ürün tanıtım içeriği oluşturmak, film ve dizi özetleri yapmak veya yeni çıkan teknoloji ürünlerinin incelemesini yapmaktır. Şu an okuyor olduğunuz makale, alt başlıklar ile geliştirilmiş bir düz yazı makale çeşididir. Ülkemizde en çok alım-satım yapılan makale biçimi budur.

Her Konuda Makale Yazılabilir mi?

Çoğu makale yazarı, ilgi alanları ile alakalı makale yazmak isteyebilir ancak, makale yazarlığı yapabilmek için her konuda makale yazma kabiliyeti gerekir. Bu engeli makale yazmadan önce, size verilen konuyu internette araştırarak kolaylaştırabilirsiniz. Araştırmak, internette hazır bir şekilde elde ettiğimiz yazıları revize etmek anlamına gelmez. Makale yazmanın asıl amacı, konuyu kendi özgün cümleleriniz ile anlatmak olmalıdır.

En Çok Para Kazandıran Makale Konuları

Makale yazarları, kendilerine bu soru sorulduğunda  şu cevabı vermektedir; finans, teknoloji ve sağlık. Özellikle finans kategorisinde yazılan makaleler, dakikalar içerisinde alıcı bulabilir. Bunların dışında revaçta olan diğer makale yazabileceğiniz kategoriler şunlardır; araba, mobil uygulamalar, film – dizi özetleri, uygulama tanıtımları, kozmetik, bilim, edebiyat, emlak – konut, hobi, iş fikirleri ve yemek tarifleri.

Kaliteli Makale Nasıl Yazılır?

Her şeyden önce, yazacağınız makale mutlaka benzersiz içerik statüsünde olmalıdır. Makale içerisinde imla kurallarına dikkat edilmeli, etkili cümleler kullanılmalıdır. Makale içerisindeki kelime sayısı fazla olsun diye gereksiz bağlaçlar ve cümleler kullanmaktan kaçınmalı, anahtar kelime kullanımına dikkat edilmelidir. Makaleler, düz yazıdan ziyade, alt başlıklarla zenginleştirilerek yazılmalıdır ki okuyucu odaklı olabilsin. Okuyucu odaklı olmayan, bilgiyi doğru ve hızlı bir şekilde vermek yerine, içeriği gereksiz yere kalabalıklaştıran ve görsel destek bulunmayan makaleler Google’da sıralamaya girmediği gibi, okuyucu gözünde de değer kazanmamaktadır.

Makalelerin Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Makaleler genel olarak 100 kelime 1,5 TL olarak ücretlendirilir. Şu an çeşitli webmaster forumlarında ve makale alım-satım yapabileceğiniz sitelerde ortalama 100 kelime fiyatı 1,5 TL ile 5 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatların altında iş yapmak, önce kendimize, sonra bu işi yapan diğer kişilere saygısızlıktır.

Önerilen Yazı
2020 Anket Doldurarak Para Kazanma Yöntemleri
Yorum Yap

Yorum Yap